Grill U Skudy

Forum gildii Hellground


#1 2010-08-19 18:37:29

Ukhatar

GrillOperator

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 12
Punktów :   

Kochany heal

Moi drodzy zauważyłem na kilku instancjach pewne zachowanie .

Mianowicie Tanki maja skłonności do pullowania i uciekania pod same nogi healowi - to oznacza ze jesli cos pojdzie aoe czy stun czy fear lub inne badziewie czy dps to tak ~ healowi tez                                                                                                                    sie   oberwie nawet przy niskiej generacji threat ... i uniemozliwi leczenie was

Druga sprawa do dps range jesli jest taka mozliwosc niech ustawiaja sie od siebie z dala dzieki temu heal bedzie widzial na ktorego dpsa idzie trash czy boss aby przed czasem puscic hoty typu bloom i dobrze gdyby mogli 3mac sie dalej od heala jesli chodzi o priesta to ok moze sam sie ruszyc ale w przypadku druta na drzewku ten jego speed jest delikatnie mowiac jak olowiany

Kolejna sprawa poprawcie mnie jesli sie myle ale kolejnosc heala tz pierwszenstwo ma heal ---> tank --> dps wiec jesli heal zlapie sie w range aoe to wpierw zacznie leczyc siebie o ile na low inst tego tak nie odczuwamy mozna dluzsze przerwy robic miedzy spamem heal-a o tyle im glebiej w las i trudniejsze inst typ hc czy tbm w cot to tam zaczyna byc widoczna roznica braku chociaz na chwile tego heala . komentarze mile widzane i poprawki

Offline

 

#2 2010-08-19 20:06:52

markgrizzly

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 19
Punktów :   

Re: Kochany heal

Zgadzam sie z przedmówca. Sam staram sie byc w miare profesjonalnym Healem dopiero od jakichs 2, 3 dni dla jak najlepszego sluzenia party, czy gildii. Heala najatwiej jest objechac za niepowodzenie akcji, ale to dla nas, heałow, jest problem gdy myslimy tylko o tym co wyleczyc, chorobska, poisony no i zycie w miare na biezaco a tu nagle ktos uciekajac sciagnal na mnie jakiegos wroga. Zazwyczaj nie mysle o swoim zyciu bo jestem z daleka od akcji, wspomagam z tylu lub z boku zeby widziec z daleka czy nie niegnie ktos nieporzadany.

Czesto slysze: heal sie ociaga, albo ze mam za slaby refleks, ale moze warto wyznaczyc czasem kogos do ochrony Heala skoro ma tylko jedno ale tak wazne zadanie.

Offline

 

#3 2010-08-19 22:05:32

 Thariell

GrillOperator

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 23
Punktów :   

Re: Kochany heal

Hm fajny temat choć jestem skromnym Dps'em . Dzięki Ukhatar za info dotyczące właśnie dpsów , na 100% zapamiętam i biorę to do siebie. A tak od siebie do tematu , strasznie irytują mnie tankerzy nie orientujący sie w sytuacji party, tzn mam na myśli ze nie patrzy choćby na chat gdzie ludzie piszą " regen " a wali prosto w następne mobki gdy heal i dajmy przykład ja jako mag dps nie mamy ani troche many. A jeśli chodzi o umilenie healom swojej pracy dodam że ciągle obserwuje jeśli tylko to możliwe czy jakiś mob nie leci do tyłu ku healowi , jeśli tak się dzieje zamieniam go w prosiaczka

A bo bym zapomniał , ten kawałek o tankerach pullujących pod nogi heala był mi nieznany dlatego wielkie dzięki

Ostatnio edytowany przez Thariell (2010-08-19 22:06:58)


Mag 70 lvl Thariell (Arcane dps) PVE
Druid 70 lvl Zigan (Heal) PVP/PVE
Shaman 70 lvl Xando (Ench) PVP

Offline

 

#4 2010-08-20 08:37:18

Gwendolyn

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 2
Punktów :   

Re: Kochany heal

To tak moich  skromnych 5 groszy
- jeszcze nie spotkałem tanka, który by pullował prosto pod nogi heala, ale nie wątpię, że w początkowym etapie gry na instach się tacy zdarzają ;p
- tank musi mieć oczy dookoła głowy i orientować się w sytuacji, szczególnie musi zerkac na heala, (palek ma łatwiej), jeżeli cos się rzuci na heala, nieważne co by sie działo leci go ratować (mówimy o instach ;p)
- tank walczy z mobkami tam gdzie pullnął, do nikogo nie leci, stoi jak mur, nie dopuszcza mobków do pt,
- dobrze gdyby tank wyrobił w sobie odruch odwracania wszystkiego plecami do pt
- co innego dps, jeżeli coś się na niego rzuci, nie ucieka tylko leci do tanka, żeby jak najszybciej mógł zdjąć z niego mobka
- jeżeli coś się rzuci na heala, to on oczywiście healuje siebie, tank nie małą chwile bez leczenia wytrzyma i w tym czasie ściągnie mobki z heala, dpsi oczywiście ostatni w kolejce do leczenia
- oczywiście dpsi też zerkają na heala i w razie czego robią co mogą
- najlepiej jak heal zrobi sobie makro z krzykiem, że coś go bije, na prawdę pomaga
- jeżeli jakis dps notorycznie przebija agro, wybiega przed tanka - przestań go healować, w końcu się nauczy
- healbot pomaga http://wow.gamefreedom.pl/addony-tbc-do … _2-4-3-16/

jak coś mi jeszcze wpadnie to dopisze,
możecie mnie oczywiście zjebać za jakiś punkt, guru to ja też nie jestem ;p

Ostatnio edytowany przez Gwendolyn (2010-08-20 08:55:35)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gamecup.pun.pl www.navia-ots.pun.pl www.narutogamer.pun.pl www.ligacieni.pun.pl www.android24.pun.pl