Grill U Skudy

Forum gildii Hellground


#1 2010-08-19 22:25:58

 Thariell

GrillOperator

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 23
Punktów :   

Składki oraz Skarbnik

Mam dwie propozycje , mianowicie :

Składki: Zastanawiałem się ze jak na gildie w której już trochę postaci na 60+ jest mało przybywa złota do skarbca ,proponuje ustalić składkę w wysokości 10 golda z małym haczykiem
- Płacą osoby tylko na lub powyżej 60 lvl
- Składkę trzeba wpłacać co tydzień
- Ustaliło by się że np. osoby które zalegają z 3-4 składkami są wydalane z gildii (Nie oszukujmy się , takie osoby to skąpcy dla których 10 golda to fortuna a dla innych 15 minut na mobkach)
Wiele osób oburzy ten pomysł ale nie jest on głupi , płacą postacie powyżej 60 lvl bo w outlandzie  mobki dropią ciągle śmieci (bronie, zbroje) warte po 2g u vendora od sztuki. A 10 raz na tydzień to nic a dla gildi coś
Dalsza część pomysłu niżej

Skarbnik
Skarbnik zajmował by się finansami gildii , pilnował by on aby członkowie płacili składki i wraz z Szefem gildii ustalał by jakie itemy w guild banku nie mają popytu i sprzedawałby je na aukcji a pieniądze wpłacał do banku. Oto podpunkty wyjaśniające role skarbnika:
- Skarbnik tworzy postać którą wbija 10 lvl (aby mógł korzystać z aukcji)
- Na stworzonej postaci wystawia przedmioty które po ustaleniu wraz z szefem gildi są zblednę i sprzedaje je na aukcji
- Skarbnikiem musi być osoba znająca się bardzo na cenach i ogólnych zasadach handlu
- Skarbnik sprawdzał by w guild banku kto wpłacił składkę *Każda osoba która wpłacała by , musi informować skarbnika gdy go zastanie , wtedy sprawdza on czy faktycznie ktoś wpłacił
- Na forum stworzyło by się listę osób które zapłaciły
- Tydzień składek zaczynał by się po prostu w poniedziałek , jeśli ktoś dołącza do gildi w ten dzień lub inny  płaci dopiero od nastepnęgo tygodnia

Praca skarbnika może zdawać się ciężka ale to tylko pozory oto taka lista czynności
- Wchodzisz na Skarbnika (postać ta na 10 lvl) i wystawiasz nowe przedmioty lub sprawdzasz czy przyszły zwroty bądź kasa. Jeśli jest kasa wpłacasz do guild banku
- Gdy grasz na swojej głównej postaci gracz Thariell pisze na chacie " Nick skarbnika  wpłaciłem 10g jakby co" I skarbnik sprawdza w wolnej chwili czy to prawda  i jeśli tak zapisuje sobie na forum w temacie

A po co to wszystko ? Kasa w gildi przydaje się zawsze choćby po nowe taby albo po prostu jakiś członek gildi prosi o 20 golda na mount'a , wtedy szef gildi może mu pożyczyć oczywiście jeśli wcześniej wykazywał on współprace z gildią

Dziękuje za przeczytanie jeśli ktoś to w ogóle zrobił


Mag 70 lvl Thariell (Arcane dps) PVE
Druid 70 lvl Zigan (Heal) PVP/PVE
Shaman 70 lvl Xando (Ench) PVP

Offline

 

#2 2010-08-19 23:28:17

markgrizzly

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 19
Punktów :   

Re: Składki oraz Skarbnik

Bardzo dobry pomysł. zwłaszcza ze taka osoba zajełaby sie zawartoscia GV ktora w tym momencie jest calkowicie pozbawiona kontroli. Sungrass? Broken bone parts? błagam o litośc panowie, myślmy o tym co tam wrzucamy bo inaczej sramy pod siebie.
Jesli chodzi o kase to ilekroc pamietam wpalcam 5g bo to nie meczy mi kieszeni a wplacane w miare czesto wspiera gildie. osobiscie proponuje minimalna tygodniowa wplate 25g, wplacana jednorazowo lub w ratach nie mniejszych niz 5g. respektuje tu weekendy, kazdy ma prawo odpoczac

Chcialbym też zauważyć że ilość zarejestrowanych na forum osób to zaledwie jedna trzecia calej gildii. przy okazji porzadkow w GV i wporwadzaniu ulepszen zalecam dopilnowanie by zrobic sito majace na celu wylowic tych ktorzy maja gildie w dupie i sie ich pozbyc. nie cieszmy sie z iluzoryczno duzej ilosci osob gdy nie pracuja one dla wspolnego dobra.

Offline

 

#3 2010-08-20 09:46:13

Bethrazen

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Składki oraz Skarbnik

hmm... jeżeli chodzi o 25g... coś czuję, że to nie przejdzie. 10g? OK, ale 25g dla osoby na 70lvlu, który już w większości walczy tylko o honor, to nie jest mało. Miesięcznie by wpłacał ( bagatelka ) 100g. Teraz też zaczyna się rok szkolny. Taki "noŁ lAJf" da rade, ale niektore osoby muszą się uczyć, ponieważ np. mają maturę w tym roku. Nie mówię, że w ogolę nie będą grać, ale prawdopodobnie będzie się siedzieć dużo mniej czasu niż w czasie wakacji. Przemyślcie to dokładnie

Pozdro


Jestem laska, z Polski. Sądzę, że trzeba się wyluzować.

Offline

 

#4 2010-08-20 11:44:56

Ukhatar

GrillOperator

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 12
Punktów :   

Re: Składki oraz Skarbnik

Nie wiem jak sytuacja u innych ale od kiedy zmienilem build na resto samemu raczej nie chodze farmic bo to nie ma sensu teraz 1 mob to jak na feral z 4 A buildu co chwile nie chce mi sie zmieniac to samo tyczy sie tankow jak oni maja farmic zeby wrzucac te skladki od kiedy jestem resto poszlo mi w sumie 300g na drobne wydatki .. to jakos 4-5 dni ;0  nic wielkiego ale jesli praktycznie nic mi nie doszlo ?  dla Ciekawskich w tej chwili zyje z aukcji  bo mam duzo itemow z farmy piorek i pozadny zapas paskow ;]

I jesli w guild jest 40-80 osob jestem ciekaw jak plynnie odbywalo by sie zapisywanie ze zaplacil ..."na zasadzie ja wplacilem hej hej" Osobiscie preferuje meile i raz na 10 dni 20 podliczanie kazdemu

Ostatnio edytowany przez Ukhatar (2010-08-20 11:45:34)

Offline

 

#5 2010-08-25 10:39:56

 Thariell

GrillOperator

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 23
Punktów :   

Re: Składki oraz Skarbnik

Składka 10 golda to pikuś nawet dla heala bo tank sobie normalnie poradzi choć wolniej, trzeba jak najszybciej ten pomysł wprowadzić bo jest u nas tyle osób ile podałeś , ale i znasz ? ja moze z 20-25 widzę ze się kiedyś odzewą na chacie


Mag 70 lvl Thariell (Arcane dps) PVE
Druid 70 lvl Zigan (Heal) PVP/PVE
Shaman 70 lvl Xando (Ench) PVP

Offline

 

#6 2010-08-25 14:05:28

markgrizzly

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 19
Punktów :   

Re: Składki oraz Skarbnik

dlatego pisałem, jak mają gildie w dupie i nawet na odczepnego zapisza sie na forum ale nic nigdy nie napisza albo tego nawet nie zrobia tylko sa w gildii zeby nie byc samotnym wilkiem to niech sie pocaluja w dupe. mi na gildii zalezy, bo sa tu ludzie ktorych ona obchodzi, wtedy to ma sens.

wniosek wyciagam taki: zróbmy sito. lepiej miec mniej czlonkow gildii ktorym zalezy a nie miec stado gosci ktorych nawet nie znamy bo nie racza napisac nic. postawmy na jakość członków a nie ich ilość.


update:
no dobra, może ta moja propozycja to lekka przesada. proponuję lżejszą formę, aby pouczyć osobiście tych członkow ktorzy sa najmniej zaangażowani w gildię, ze maja tydzien na pokazanie ze chca w niej pozostac. na ocene tych osob wplynie ich uczestnictwo w instach, forum, dotacje na GV oraz zwyczajne zaistnieje na przestrzeni pomiedzy czlonkami.

Ostatnio edytowany przez markgrizzly (2010-08-25 15:15:53)

Offline

 

#7 2010-08-25 15:18:47

Bethrazen

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Składki oraz Skarbnik

markgrizzly napisał:

wniosek wyciagam taki: zróbmy sito. lepiej miec mniej czlonkow gildii ktorym zalezy a nie miec stado gosci ktorych nawet nie znamy bo nie racza napisac nic. postawmy na jakość członków a nie ich ilość.


update:
no dobra, może ta moja propozycja to lekka przesada. proponuję lżejszą formę, aby pouczyć osobiście tych członkow ktorzy sa najmniej zaangażowani w gildię, ze maja tydzien na pokazanie ze chca w niej pozostac. na ocene tych osob wplynie ich uczestnictwo w instach, forum, dotacje na GV oraz zwyczajne zaistnieje na przestrzeni pomiedzy czlonkami.

Czyli w naszej gildii zotanie jakies 20 - 25 osob


Jestem laska, z Polski. Sądzę, że trzeba się wyluzować.

Offline

 

#8 2010-08-25 18:18:38

markgrizzly

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 19
Punktów :   

Re: Składki oraz Skarbnik

nie stwierdzaj faktów tylko sie do tego jakoś odnieś. ja na przyklad wole zeby bylo nas 20 -25 ludzi ktorym zalezy niz skladac sie z 70 obcych sobie, nie gadajacych ze soba osob.

ponadto, przedstawilem tylko swoj pomysl. CZY i JAK zostanie on zrealizowany zalezy juz od zarządu Gildii

Offline

 

#9 2010-08-25 19:06:19

Bethrazen

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 13
Punktów :   

Re: Składki oraz Skarbnik

Nie mówię, że mi się to nie podoba. Wręcz odwrotnie, wolę żeby było te 25 osób, ale żeby było z kim pogadać.


Jestem laska, z Polski. Sądzę, że trzeba się wyluzować.

Offline

 

#10 2010-08-31 02:14:56

Tucc

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: Składki oraz Skarbnik

Jak dla mnie to sito jest idealnym pomysłem, mimo, ze jestem w gildii od dzisiaj. Niech zostana ludzie ktorzy chca tu byc, udzielac pomocy i pozyskiwac pomoc. Ja np przyszedlem tu z lepszej gildii gdzie wciagnal mnie kumpel ale nie bylo tam miejsca dla mnie bo nikt juz nie farmil bojek a ja wlasnie tym teraz sie zajmuje. Niech zostana Ci ktorzy chca wspolpracowac zebysmy nie musieli badz zadko musieli uzywac lfg jesli chodzi o skladki to o ile mnie pamiec nie myli daily sa platne wiec zaden tank ani heal nie beda mieli problemu jesli pojda na daily po 25g.
Start z kara! ;p

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mmcenter.pun.pl www.zephyr.pun.pl www.rezydencja-surykatek.pun.pl www.dukanowebanitki.pun.pl www.blogomania.pun.pl