Grill U Skudy

Forum gildii Hellground


#1 2010-08-24 11:05:24

 Thariell

GrillOperator

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 23
Punktów :   

Dps

Stworzyłem ten temat by wszyscy nasi dpsi mogli dodać coś od siebie o tym fachu. Proponuje też aby jakiś tank założył taki temat o tankach żebyśmy razem wymieniali się doświadczeniami.

Praca dps'a jest najłatwiejszą z ogólnych trzech , zadaje on tylko jak najwięcej obrażeń. Chce rozpocząć rozmowę na temat przebijania aggro przez dpsów bo często takie sytuacje spotykam i to nie wina tanka który stara sie jak może i ma dobre ity (tak było w moich przypadkach gdy widziałem takie sytuacje). Każdy dps powinien posiadać licznik threat np. DiamontThreatMeter w którym obserwujemy co i jak .A taki mały pokazik dla dpsów którzy myślą ze wszystkie rozumy pozjadali i krzyczą że tank musi wytankować :

- Tank nawala bo musi wbić aggro, ale np. dostaje po dupie i heal przebija aggro jakiegoś mobka (mobków jest wiele i nie każdy dobrze chwycił aggro) więc tank biegnie go odbić żeby heal nie obrywał i przez ten czas nie ma jak nabijać aggro.

-Tanker nie wytankuje wszystkiego bo np. mag fire z buildem +icy veins + trinkety na bsd i tak dalej napieprza jak szalony aggro.

-Jeśli ktoś uważa że co tam przebije aggro wanie mnie dwa rady heal wyleczy a tank zaraz go odbije (mówimy o biciu bossa) myli sie bo boss jak już znajdzie cel na pewno z 4 razy uderzy a co np. u clothera może być równoznaczne z 40%hp w dobrej sytuacji a co do wyleczenia to tak heal wyleczy ale to są koszta many.

-Albo sytuacja w której tak ktoś zapierdzielił że boss sie uparł na Dps'a a tank pomimo wszystkiego stara sie odebrać aggro ale przeszkadzać mu mogą stuny itp.  to szybko dps pada i niby nic bo to nie kluczona postać. Ale zostaje 2 dps heal i tank i już dps jest mniejszy = dłuższa walka = heal coraz mniej many= 0 many 0 leczenia = Wipe. Więc radze uważać

-Rozumiem sytacje na bossach takich jak ten ogr w SH bo on zrzuca aggro ale dlatego trzeba dawać tankowi wbić ponownie aggro



Może jaki dps który bije z bliska się wypowie o tym fachu ? Bo sądzę ze tam więcej trzeba uważać bo jako mag dps stoje z daleka i nie obrywam z aoe itp. chyba ze akcja jest za blisko mnie .A i mała rada dla casterów bijcie z max dystansu aj jeśli akcja zbliża się oddalcie się , ja na inscie w netherstorm wiele razy dałem zarzucić sobie "silence" i musiałem czekać bo żadnego czaru nie można użyć


Mag 70 lvl Thariell (Arcane dps) PVE
Druid 70 lvl Zigan (Heal) PVP/PVE
Shaman 70 lvl Xando (Ench) PVP

Offline

 

#2 2010-08-24 16:06:09

Moiren

Grillowany

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: Dps

Bardzo dobry temat . Ja od siebie jako locka mogę dodać że w przypadku przeaggrowania o które destro lockowi łatwo zawsze a nawet musi użyć soul shattera który redukuje aggro o 50 % . Co do przebijania aggro przez dpsów to oni powinni  się dostosowywać do możliwości tanka , jeśli ten jest słabszy to ich zadaniem jest pilnować tego żeby go nie przebić . No i oczywiście addony typu DTM to podstawa na inscie , a zdarzają się ludzie którzy nie są świadomi ich istnienia .


Moiren (Prej Holy 70 lvl) PvE
Azmothan (Lock Destro 70 lvl) PvE

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cannabis-squad.pun.pl www.terania.pun.pl www.miasteczkonaruto-candy.pun.pl www.fizole94.pun.pl www.djwalu5.pun.pl